Anna Sixtová

Biografie

Jmenuji se Anna Sixtová, narodila jsem se 29. 5. 1996 v Jablonci nad Nisou. V dětství jsem svoje první lyžařské krůčky prováděla pod dohledem rodičů, kteří mě také k lyžařskému sportu přivedli.
V 7 letech jsem začala závodně lyžovat v klubu TJ SEBA TANVALD pod vedením trenéra Karla Kaspera. V žákovských kategoriích jsem dosáhla mnoha vynikajících výsledků, mezi nejvýraznější z nich patří úspěchy na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci 2010 – 2. místo na 3,5km V a 1. místo ve štafetě dívek.
V dorosteneckých kategoriích jsem na úspěchy ze žactva navázala a do staršího dorostu přestoupila do nového klubu – Ski klub Jablonec nad Nisou, kde se mým trenérem stal Oldřich Douda.
Nejlepšími výsledky v dorostu v sezónách 2011 – 2014 bylo získání několika titulů Mistryně České republiky. V přípravném letním období jsem získala titul na kolečkových lyžích, a v závodním zimní období jsem získala tituly na 3+3 C/V a 5km V – mladší dorostenky a další pak na 3,3+3,3km C/V, 5,7km V a ve sprintu volně – starší dorostenky. V průběhu těchto sezón jsem také obsadila 3. a 2. místo celkově v Českém poháru a byla zařazena do reprezentačního družstva juniorek již jako dorostenka a nominovala se na MSJ Val di Fiemme2014.
Na Mistrovství Evropy v St. Ulrich 2013 se mi podařilo vybojovat velmi pěkné 5. místo – 5km V a 9. místo – 7,5km C.
V kategorii juniorek jsem potvrdila svoji vzestupnou výkonnost a byla zařazena opět do reprezentačního družstva ČR.
Na MSJ v Almaty 2015 jsem obsadila 36. místo ve skiatlonu 5+5km C/V.
Na MSJ v Rašnově 2016 jsem obsadila 15. místo 10km V, což byl můj nejlepší a nejvýznamnější výsledek v dosavadní kariéře.
V sezóně 2015/2016 jsem získala několik titulů mistryně republiky a celkové vítězství v ČP juniorek, a tím jsem si poprvé řekla o zařazení do reprezentačního družstva žen.
V sezóně 2016/2017 jsem byla zařazena do reprezentačního družstva žen a připravovala se pod vedením os. trenéra O. Doudy a reprezentačního trenéra R. Dudy na mistrovství světa do 23 let v Park City v USA.
Zde jsem obsadila 14. místo ve skiatlonu 7,5+7,5km C/V a 18. místo 10km V.
Během přípravy jsem startovala na několika mezinárodních závodech včetně SP v La Clusaz (FRA).
Na základě těchto velmi dobrých výsledků jsem byla nominována na MS 2017 ve Finském Lahti, kde jsem startovala v závodě na 30km V.
Dalšími výbornými výsledky v sezóně 2016/2017 bylo OPA CUP Isollacia (ITA) 9. místo – 10km V a 20. místo – 10km K a na OPA CUP Planica (SLO) 9. místo – 10km V. V celkovém hodnocení Českého poháru v běhu na lyžích se mi podařilo vybojovat 2. místo a také jsem splnila kritéria pro zařazení do reprezentačního družstva žen.
V letošní sezóně bych velmi ráda navázala na vzestupnou výkonnost a výslednost z minulých let a nominovala se na ZOH 2018 v jihokorejském Pchjongcchangu, kde bych se chtěla pokusit probojovat mezi nejlepších 30 závodnic ve výsledkové listině.
Za zvážení a případné poskytnutí finanční podpory k naplnění tohoto nelehkého výkonnostního nárůstu a cíle Vám předem děkuji.
Anna Sixtová

Napsali o mně

Michal Novák 12. na MS juniorů, Anna Sixtová si splnila cíl 15. místem

Juniorky se dnes vydaly na trať jako první, navíc už v 8 hodin, a měly tak výhodu čerstvě upravené trati. „Ale ono se tu celkově dost ochladilo, nesvítí ani sluníčko, je výrazně méně stupňů, než bylo,“ popisovala aktuální podmínky v Rumunsku Anna Sixtová, která odstartovala z českého týmu jako první. „Od začátku se mi jelo dobře. První dvě kola jsem jela s Italkou, pak tam přiskočila ještě Finka, co startovala za mnou, a střídaly jsme se. Ke konci už to bylo těžké, bylo znát, že je to 10 kilometrů.“ Možná právě v samotném závěru už síly opravdu chyběly a česká reprezentantka v něm pár příček ztratila. „Ve druhém a třetím kole mi hlásili, že jedu kolem 10. místa. V cíli z toho nakonec bylo 15. místo, ale i to je strašně super!“ radovala se po svém nejlepším výsledku na juniorském světovém šampionátu.

Královna Björgenová vyhrála na MS v Lahti i volnou třicítku

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová vyhrála na světovém šampionátu v klasickém lyžování i volnou třicítku a v Lahti získala čtvrté zlato. Nejlepší z českých závodnic dojela Kateřina Beroušková na 27. místě.

MS v klasickém lyžování - Běh - ženy 30 km volně, Lahti.kolo -  ONLINE PŘENOS -  4. března 2017  

Běh - ženy 30 km volně, Lahti. Online reportáž sledujte ŽIVĚ na iSport.cz

SP - ženy 10 km s hromadným srartem, La Clusaz (Beh na lyžiach) | Onlajny.eu

Onlajny.eu - online prenosy športových stretnutí.

Běžecký SP v La Clusaz ovládli norští lyžaři, Jakš získal bod

Norské lyžařky vybojovaly na Světovém poháru v La Clusaz v sobotním běhu na 10 km volnou technikou s hromadným startem první trojnásobný triumf v sezóně. Závod vyhrála Heidi Wengová o dvě sekundy před Marit Björgenovou, třetí byla Ingvild Flugstad Östbergová. V závodu mužů na 15 km zvítězil Finn Haagen Krogh před dalším Norem Martinem Sundbym, jenž si upevnil vedení v seriálu. Martin Jakš získal bod za 30. místo.

Norové ovládli souboj štafet, české běžkyně deváté

Štafety na Světovém poháru v La Clusaz ovládli norští lyžaři. První štafetový závod sezony vyhráli Didrik Tönseth, Martin Johnsrud Sundby, Anders Glöersen a Finn Haagen Krogh, kteří v závěru trati 4x8 km těsně porazili Rusy. Jejich krajanky Ingvild Flugstad Östbergová, Marit Björgenová, Ragnhild Hagaová a Heidi Wengová měly v cíli závodu na 4x4 km pohodlný náskok 50 sekund před Finkami.

Běžeckou reprezentaci na mistrovství světa doplní Anna Sixtová a Barbora Havlíčková

Články na lyžařském portále SNOW.CZ na téma Běžkařské oblasti. Čtěte celý článek Běžeckou reprezentaci na mistrovství světa doplní Anna Sixtová a Barbora Havlíčková

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Martin Fabrik

Enduro, motocross

Pavlína Vargová

Triatlon

Jan Kaňůrek

Break dance, fitness, free-run, parkour, snowboarding, street-workout, wakeboarding

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete