Kamil Vašíček

Biografie

Jmenuji se Kamil Vašíček, narodil jsem se r. 1984 v Boskovicích a bydlím na jižní Moravě nedaleko Moravského krasu v Blansku, což je asi 30 km od Brna. Vystudoval jsem střední průmyslovou školu v Jedovnicích, obor Výpočetní systémy Cad – Cam. Mezi mé záliby patřily a patří paralympijský sport Boccia, počítač, cestování, příroda, hudba a relax.

​​Do roku 2004 jsem prožíval v celku obyčejný život, jako každý „obyčejný“ člověk. Rád jsem sportoval a Velkou část dětství jsem prožíval na chalupě v malé vesnici nedaleko Jevíčka. Měl jsem rád přírodu, cestování a již zminěný sport. Hrával jsem florbal, závodně jsem lyžoval dříve ještě za TJ Sokol Blansko.

V roce 2004 se mi stal úraz páteře a tato událost změnila od základu můj život. Následkem úrazu jsem odkázán na invalidní vozík a jsem kompletně závislý na asistenci druhé osoby. Samostatně zvládnu pouze jízdu na el. vozíku, ovládání mobilu a počítače se speciální pomůckou v ústech. Jsem držitelem průkazu ZTP/P, mám přiznaný invalidní důchod.

Nyní se zabývám tím, co mi můj zdravotní stav dovolí, převážně prací na počítači, rehabilitací a paralympijským sportem Boccia, který mi zabere také větší část mého volného času.

Napsali o mně

Kamil Vašíček získal stříbro na světovém poháru v Kolumbii - ZprávyExtra.cz

Ve dnech 28. října až 3. listopadu se konal světový pohár - World Open v boccie v Santiago de Cali. V kategorii BC3 nastoupil za ČFSH Blanenský Kamil Vašíček se spoluhráčkou Marií Maňákovou.

Hendikepovaný sportovec Vašíček se věnuje boccie a sní o Riu, peníze shání i na internetu

Boccia je jedním ze tří paralympijských sportů, které nemají protějšek v programu letních olympijských her. Za necelý rok v Riu chce v tomto sportu pro handicapované připomínajícím známější pétanque reprezentovat čtyřnásobný český mistr Kamil Vašíček z Blanska. Ke splnění svého snu potřebuje peníze a hledá různé cesty, jak je získat. Naposledy si pomohl internetovou sbírkou.

Vašíček sbírá ocenění v boccie. Touží probojovat se na paralympiádu

Blansko – Handicapovaný sportovec Kamil Vašíček z Blanska má za sebou další úspěchy v boccie. Na nedávném Evropském poháru v boccie ve Španělsku v kategorii BC3 obsadil šesté místo, když po vyrovnaném boji o semifinále prohrál s evropskou špičkou Řekem Grigorisem Polychronidisem. To jej posunulo o pár příček výše v celkovém světovém žebříčku, na základě kterého se bude rozhodovat o tom, kdo pojede na paralympiádu v Rio de Janeiru 2016. V soutěži párů Vašíček v kategorii BC3 dokonce vybojoval stříbrnou medaili.

Kamil Vašíček chce na paralympiádu a jde si za tím!

Kamil Vašíček dříve závodně lyžoval, po úraze na motorce, který se mu stal před jedenácti lety, je ochrnutý a svůj invalidní vozík ovládá pouze pohyby hlavou.

Přijděte fandit Kamilu Vašíčkovi na Půlmaraton Moravským krasem - ZprávyExtra.cz

24. října proběhne již tradičně Půlmaraton Moravským krasem, závod pro běžce na krátké, střední i delší tratě. Pro ty, kteří nenatrénovali na 21 km nebo chtějí podpořit dobrou věc, se mohou zúčastnit exhibičního běhu na zhruba 1,5 km s Kamilem Vašíčkem, který bude odstartován "městským během".

Kamil Vašíček sní o účasti na mistrovství světa. V sobotu mu mohou lidé pomoct

Blansko – Že handicap ve sportu není překážka, dokazuje třicetiletý Kamil Vašíček z Blanska, který je reprezentantem České republiky ve sportu boccia. Ačkoliv je na vozíku, podařilo se mu spolu s asistentem získat nominaci na mistrovství světa v boccie v Pekingu 2014. Účast ale není zadarmo. Proto se skupina přátel rozhodla, že mu pomůže. Přidat se k nim mohou další dobrovolníci už v sobotu.

Starosta věnoval finanční dar postiženému Kamilu Vašíčkovi

Deset tisíc korun z fondu starosty věnoval Ivo Polák postiženému sportovci Kamilu Vašíčkovi na úhradu nákladů spojených s jeho účastí na mistrovství světa ve hře zvané boccia.

Pohár boccistů zná své vítěze

Brno - V Brně závěrečným turnajem vyvrcholilo celoroční prvoligové zápolení handicapovaných sportovců v boccie. Ve čtvrtém kole OZP Cupu bojovali hráči jak o nominaci do české reprezentace, tak o odvrácení hrozby sestupu.

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Kateřina Kudějová

Kanoistika

Česká federace Okinawa Karate a Kobudo

Bojové sporty, karate

Monika Špačková

Fitness, kondicni-posilovani, kulturistika, trx

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete