Slopestyle v Soči. Tisíce mladých lidí užasli nad skvělou podívanou!

11. 2. 2014

Slopestyle na olympijských hrách v Soči vzbudil pořádný ohlas. Tisíce užaslých lidí pozorovali představení sportu, který zažil svou premiéru. Slopestyle měl takový ohlas, že Mezinárodní olympijský výbor uvažuje o dalších novinkách v programu.

A co dalšího přinesli zástupci tohoto sportu do olympijských her? Originální jízdy, elegantní triky, vysoké skoky, napínavé obraty. A k tomu v parku vládla uvolněná a kamarádská atmosféra, která připomněla skutečného olympijského ducha. A přesně o tom to celé je!

Mnoho lidí se přesvědčilo, že i freestylové disciplíny mají na olympiádě své místo. „Bylo to mimořádné,“ prohlásil sportovní ředitel Mezinárodního olympijského výboru Christophe Dubi, který patřil mezi skupinu spokojených diváků.

„Jsme všichni odlišní a originální, a to jsou i dnešní děti. Pocházíme z bláznivého prostředí,“ říká americký šampion Sage Kotsenburg. „Je to něco jiného než krasobruslení nebo gymnastika. Na olympiádu patříme.“

A co že se chystá nového? Co takhle Big Air?

„Mezinárodní olympijský výbor musí přezkoumat program, abychom se ujistili, že stále má odpovídající význam,“ tvrdí Dubi. „Samozřejmě chceme zachovat naši historii, zároveň však musíme zůstat aktuální a zachytit nové publikum.“

Brzy se tak na zimních hrách mohou objevit další novinky z dlouho zapovězené oblasti freestylu.“Co takhle Big Air?“ navrhuje Kotsenburg další příbuznou soutěž. Disciplína, kde parta rozhodčích hodnotí jediný skok, by jistě rozvířila olympijské tradice. A znovu získala své nadšené fanoušky i zaryté odpůrce.

Komentáře

Sportovci

Marek Švec

Fotbal

Jan Ďuk

Běh

Tomáš Krbaťa

Atletika, beh-na-lyzich, downhill, florball, fotbal, longboarding, sjezdove-lyzovani, snowboarding

Videa

Letecká show v Peru

Jeden z nejlepších akrobatických letců planety Kirby Chambliss.

Djokovic vs. Sharapova

Rychlost nebo instinkt?

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...