Vlastu Čiháčka nezastavila ani replastika vazů

24. 6. 2014

V sobotu jsem se poprvé od replastiky vazů a operací obou kolen, postavil na stupínek nejvyšší na Českém poháru 2 – Malevil. Velké zadostiučinění 7 a půl měsíce od operace, plných dřiny a trénování, které jsem si ale neužil díky vážnému úrazu jednoho z jezdců. Týmový kolega Roman Chvojka skončil na druhém místě i přes hodně drsný pád v kvalifikaci a Petr Jeřicha na malém kole doskákal také na druhém místě, takže týmově to šlo.

Z Českého poháru jsme vyrazili na další menší contest s názvem BUNNY HOP 2014 na akci ÚL-LET. Popravdě nikdo z nás skákání přes laťku z jízdy netrénoval – ono proč taky – ale řekli jsme si, že to nebude zásadně těžké. No a zadařilo se opět prvním místem s celkem slušným náskokem.

Dnes, pokud si najdete čas, tak poslouchejte rádio SPIN od 17:30, kde budeme promovat víkendové mistrovství ČR, které s klukama organizuji a tímto bych vás i rád pozval na sobotu, nebo neděli, omrknout, jak že se to jezdí a skáče na kolech po překážkách.

21.6.2014 – ČESKÝ POHÁR 2 MALEVIL – ranč MALEVIL – 500 diváků

Zajímavý závod, který ale trochu potopil organizátor maratonu díky problémům s umístěním a ozvučením, které nemohlo podpořit finále. Po kvalifikaci jsem byl i přes tragické chyby druhý a poprvé od operace jsem měl možnost svést se ve finále. Bohatě bych se spokojil s třetím místem, ale kupodivu jsem po prvních dvou sekcích i po chybách, které značili, že pořád ještě nejsem ve formě, byl stále druhý s malou ztrátou. Bohužel první v pořadí David Herka udělal doslova tragickou chybu na třetí sekci a prakticky na nejmenším skoku se nabodl na řídítka. Záchraná služba jej naštěstí včas převezla do nemocnice, kde se zjistilo poškození tepny a po operaci snad bude v pořádku. Vítěz minulého pohárového závodu Roman Chvojka předvedl pro změnu pád z největší výšky již v kvalifikaci, ale naštěstí jej přežil „jen“ s hematomem jak dětská hlava na noze. Závěr závodu jsme oba vypustili a i vyhlašování se neslo v trochu pochmurném duchu.

Czech Sport Guru

Čihi na prvním místě v Českém poháru Malevil

 

21.6.2014 – BUNNY HOP contest – Úl-let – Ústí nad Labem – 350 diváků

Po vyhlášení jsem se 4 spolujezdci naskákal do auta a vyrazili jsme do cca 100km vzdáleného Ústí nad Labem na závod s názvem Úl-let, kde jedna ze tří soutěží byl BUNNY-HOP contest. Jednoduše skákání přes laťku z jízdy. Snad 30 jezdců od BMX, přes Freestyle MTB po sjezd, bojovalo mezi sebou o pár cen a prizemoney. Přijeli jsme tam tak trochu nečekaně a prakticky nikdo nevěděl kdo jsme a po asi 40minutách tréninku na místním svahu, zídkách a drobnostech po areálu se rozjel contest. Z původní kategorie BMX a MTB došlo ke sloučení a jeli všichni proti všem. Asi nejlíp vypadali BMX jezdci, kterým ale došel se zvyšující se výškou dech a prakticky nikdo nešel přes 90cm, což pro mě i ostatní bylo překvapením. Trialové kolo je dělané spíš na výskok na pevnou překážku a špatná geometrie i rozložení váhy jde proti nám. Velkou výhodu máme, ale v technice a co je pro ostatní vrchol, pro nás většinou začátek. Ve 4-členém finále jsme byli nakonec 3 trialisté (jeden z kolegů nestartoval vůbec) a vítěz sjezdové části na MTB streetovém kole. Marek Tryner odpadl bohužel jako 4-tý, když hodně podcenil 92cm výšku. Třetí skončil „růžovák“ – znám bohužel jen přezdívku, který končil na 96cm. Petr Jeřicha si skočil pro radost na novém kole 98cm a já jel následujících 4-5 výšek sám až na 115cm pokud si pamatuji, ale určitě by šlo ještě o 5-10cm pokračovat, kdybych byl víc fresh.

Czech Sport Guru

Čihi při skoku přes laťku, měl největší skok dne, 114 cm

CzechSportGuru.cz

Komentáře

Sportovci

Ladislav Křepela

Foosball, stolni-fotbal

Lukáš Sejkora

Fotbal

Natálie Poloczková

Aerobic, beh, beh-na-lyzich, crossfit, cyklistika, fitness-aerobic, horolezectvi, kolobeh, lyzovani, obstacle-course-race, prekazkove-zavody, street-workout

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete